فلنج

فلنج ، انواع فلنج ، قیمت فلنچ ، ساخت فلنج

فلنج ها یکی از ملزومات اصلی و بایا در قسمت پایپینگ در تمامی صنایع پتروشیمی و نفت و به طور کلی انرژی میباشند که وظیفه اصلی اتصال بین لوله ها و تمامی شیر ها را دارند و به طور خلاصه اتصالات لوله از طریق فلنج ها صورت میگیرند .

فلنچ ها  ،     به دلیل ویژگی‌ های خاص و غیر قابل جایگزینی خود  ،   یکی  از پرکاربردترین اتصالات در صنایع میباشند و دارای مزایا و ویژگی‌ هایی می‌باشند  ، که یکی از آن ویژگی‌ ها ، قابلیت جداسازی آنها میباشد .که این قابلیت ویژه به دلیل استفاده از پیچ و مهره میباشد ، که امکان باز و بسته کردن پیچ و مهره‌ و جداسازی را مهیا مینماید و  برای جلوگیری از نشتی بین فلنج‌ ها و لوله و ...  از واشر آب‌ بندی ( گسکت ) استفاده میگردد  .   

نکته‌ بسیار مهمی که باید درباره فلنج‌ ها بدانیم  ،     این است که این نوع از اتصالات طبق استاندارد های ثابت بین المللی ساخته میگشوند . این استاندارد ها باعث میشوند   تا انواع مختلف فلنج‌ تولید شده از نظر ابعاد  ،   متریال ،  ویژگی‌ های ساختاری و غیره همسو باشند  .   

 فلنج ها با توجه به مکان و نوع اتصال به انواع زیر تقسیم میگردند :

فلنج دنده‌ ای (Threaded Flange):

فلنج رزوه ای ، نوعی از فلنج میباشد که با استفاده از پیچ و مهره  ،     لوله را به شیر آلات و سایر تجهیزات متصل می‌کند  .     اتصال این فلنج با لوله به صورت رزوه‌ ای (threaded ) است  .     فلنج دنده‌ ای برای اتصال به لوله‌ هایی با ضخامت کم مناسب نیست و در شرایطی که سیال سمی و حساس باشد ،     استفاده از آن توصیه نمیگردد  .   

 

فلنج اسلیپون (Slip-On Flange):

این نوع از فلنج ها بر روی لوله لغزیده می‌شوند و قطر داخلی آن مقداری بزرگتر از قطر خارجی لوله است  .     فلنج اسلیپان به صورت جوشکاری دو طرف فلنج به لوله متصل میگردد  .     برای اتصال لوله و فلنج اسلیپون  ،     ابتدا باید لوله در داخل فلنج قرار گیرد و سپس از داخل و خارج با استفاده از جوش به هم متصل گردند   تا آب‌ بندی درست داشته باشند  .   

 

فلنج لپ جوینت  :

فلنج لپ جوینت مشابهت زیادی به یک فلنج اسلیپون دارد ،     منتها بدون وجود واشر (گسکت) استفاده میگردد  .     لبه داخلی این فلنج شیاری دارد که برای جای گذاری نگهدارنده کف رینگ (Stub end) استفاده میشود  .   

 

فلنج رینگ جوینت :

فلنج رینگ جوینت (RTJ) یکی از انواع فلنج‌ ها میباشد که دارای یک شیار بر روی بدنه خود است و     این شیار  در سطح رویه (Face) فلنچ وجود دارد و باعث می‌گردد که این فلنج در دما و فشار های بالا آب‌ بندی بهتری داشته باشد  .   

 

فلنج تبدیلی :

فلنج تبدیلی (Reducing Flange) یک نوع فلنج کاهنده است که در بازار به آن ریدوسر فلنج نیز میگویند  .     این نوع از فلنج در انواع خطوط  و اتصالات به کار می‌رود و در صنایع مختلف پایپینگ مورد استفاده قرار میگیرد  .     فلنج تبدیلی به دلیل نصب و جدا سازی راحت  ،     در بازار بسیار پر طرفدار میباشد و یکی از فلنج‌ های پراستفاده در صنعت پایپینگ است  .     معمولا فلنج کاهنده زمانی استفاده می‌شود که دو قسمت از خط لوله دارای قطر های متفاوت باشند و فلنج تبدیلی  برای تبدیل نمودن قطر بزرگ به قطر کوچک استفاده میگردد  .    

اریفیس فلنج

فلنج عایق

فلنج گلودار

فلنج ساکت

فلنج لبه دار

فلنج راکتی

فلنج کورفلنج اسلیپون

فلنج اسلیپون

فلنج اسلیپون , فروش فلنج اسلیپان ( Slip On Flange ) فلنج اسلیپون چیست؟ ( Slip On Flange)فل..

0تومان

فلنج تبدیلی (کاهنده)

فلنج تبدیلی (کاهنده)

فلنج تبدیلی , فلنج ردیوسر , فلنج کاهندهفلنج تبدیلی ( کاهنده ) چیست ؟فلنچ ها (flange) یکی ا..

0تومان

فلنج دنده ای (رزوه ای)

فلنج دنده ای (رزوه ای)

فلنج دنده ای , فلنج رزوه ای , فلنج رزوه دارفلنج رزوه ای ( Threaded flanges ) یکی از انواع ..

0تومان

فلنج راکتی

فلنج راکتی

فلنج راکتی  , فلنج راکتی  استنلس استيل , فلنج راکتی&nbs..

0تومان

نمایش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)