• فلنج راکتی

فلنج راکتی  , فلنج راکتی  استنلس استيل , فلنج راکتی  فولادی

فلنج راکتی چیست ؟

معمولا این نوع از فلنج به واسطه هدف معینی در لوله ها و پایپینگ استفاده می گردد . دقیقا نقطه متقابل اورفیس فلنج که کاربرد یک دبی سنج را در لوله دارا میباشد ، فلنج راکتی دارای ساختاری متفاوت و عملکردی متفاوت میباشد . هدف کلی از طراحی و تولید این نوع از فلنج ، انسداد یا باز نمودن جریان در لوله است . فلنج های راکتی به دلیل شکل بسیار ساده و کارآمد و همچنین قیمت اندک آن وتسریع و تسهیل در تعمیر و نگهداری در خطوط  به صورت فزاینده ای  مورد استقبال در صنایع قرار گرفته است.

  

 شما می توانید برای خرید و استعلام قیمت انواع استاندارد فلنج راکتی ، به صورت مستقیم و بدون واسطه با قیمت حداقلی در بازار با پتروتایگا در ارتباط باشید.

تمامی محصولات شرکت از لحاظ کیفیت تضمینی و از لحاظ قیمت رقابتی میباشد.

آقای یوسفی 09122250251 -02133950604 - 02133951105


انواع فلنج راکتی

فلنج های راکتی در کل دارای دو نوع میباشند . نوع اول باز و نوع فلنج راکتی کور . که هر کدام از این دو نوع وظایفی در فرآیند انسداد یا باز نمودن جریان در لوله ها را بر عهده دارند . نحوه عملکرد این فلنج به این صورت است که برای انسداد لوله ها ، فلنج راکتی کور ، میان دو لوله قرار میگیرد و مانع از عبور سیال از لوله می گردد و به صورت موقت لوله را می بندد . و برای رفع انسداد لوله نیز، فلنج راکتی کور برداشته میشود و نوع معمولی به جای آن قرار می گیرد تا جریان دوباره شکل گرفته و از لوله عبور کند . نکته قابل توجه در خصوص استفاده از فلنج راکتی کور این است که انسداد جریان و ایجاد مانع توسط این نوع از فلنج ، موقتی بوده و دائمی نمی باشد . 

فلنج راکتی برای بستن بر روی لوله های آتشخوار - استیل  - گالوانیزه , پلی پروپیلن , مانیسمان و لوله های مانیسمان رده 20 , 80 و 160 مورد استفاده قرار میگیرد .

 

مشخصات فنی فلنج راکتی

هنگام نصب فلنج راکتی ، چه معمولی و یا نوع کور آن ، هیچ التزامی به باز نمودن تمامی پیچ ها در نقطه اتصال لوله و فلنج نمیباشد و با باز نمودن فقط نیمی از پیچ ها می توان فضای کافی برای تعویض فلنج قبلی با جدید را به وجود آورد ، و پس از تعویض فلنج پیچ های باز شده در محل خود قرار گرفته و کاملا سفت میگردند . علت طراحی دسته در این نوع از این فلنج ها تشخیص نوع فلنج توسط کاربر میباشد .

بدین ترتیب که در سایز های کوچکتر ، روی دسته فلنج راکتی باز ، سوراخی قرار داده شده است .

اسامی رایج که بر روی دو نوع فلنج راکتی حک میگردند عبارتست از : فلنج راکتی کورSPADE ” و برای فلنج راکتی باز “ SPACER 

رده فلنج راکتی ( ضخامت لبه ها برای جوش ):

SCH10 تا SCH XXS

کلاس کاری فلنج راکتی استنلس استیل:

CL150, CL300, CL600, CL900, CL1500, CL2500

PN10, PN16, PN25, PN40

فلنج راکتی در سایزهای 1/2 تا 24 اینچ موجود می باشد .

انواع آب بند فلنج راکتی :

Race Face(RF) - Ring Type Joint(RTJ) - Flat Face (FF)


فلنج عینکی در واقع متشکل شده از دو فلنج راکتی باز و بسته میباشد ، منتها برای سایز های بزرگتر و حجیم از فلنج راکتی استفاده می گردد . بنا به همین علت منظور از فلنج راکتی همان عینکی میباشد و معمولا با هر دو نام معرفی میگردند .

فلنج عینکی ( اسپکتیکال ) کور

فلنج عینکی کور ( اسپکتیکال ) نوعی از فلنج عینکی میباشد که یک طرف آن فلنج باز و طرف دیگر آن فلنج کور میباشد . در فلنج عینکی ( اسپکتیکال ) کور که از دو فلنج متصل به هم تشکیل گردیده است ، یکی از آنها باز است تا در صورت نیاز در خط ، سیال را در لوله جریان دهد  و فلنج دومی نیز بسته کور میباشد تا در زمان تعمیر و نگهداری و یا تعویض قطعات بتوان از آن برای انسداد جریان در خطوط بهره برد .

مزایای فلنج راکتی

فلنج راکتی به دلیل پیچیدگی بسیار پایین و سادگی در طراحی ، دارای هزینه کمتری از سایر انواع شیر آلات دیگر می ‌باشد.

تولید فلنج راکتی بر اساس استاندارد ASME B16.48 میباشد که سایزینگ و موارد آب بندی برای آن طبق همین استاندارد تعریف میگردد . که همین امر موجب بازدهی حداکثری آن میگردد .


فلنج ها یکی از مرسوم ترین روش اتصال لوله ها ،  شیر آلات و سایر تجهیزات مورد استفاده در لوله کشی به یکدیگر هستند که چون در اتصال به وسیله آن ها از پیچ و مهره استفاده می شود،  امکان جداسازی قطعات مختلف لوله و تجهیزات برای تعمیرات و دیگر موارد وجود دارد.


نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

فلنج راکتی

  • کد محصول: راکتی
  • موجودی: در انبار
  • 0تومان


محصولات مرتبط

فلنج اسلیپون

فلنج اسلیپون

فلنج اسلیپون , فروش فلنج اسلیپان ( Slip On Flange ) فلنج اسلیپون چیست؟ ( Slip On Flange)فل..

0تومان

فلنج تبدیلی (کاهنده)

فلنج تبدیلی (کاهنده)

فلنج تبدیلی , فلنج ردیوسر , فلنج کاهندهفلنج تبدیلی ( کاهنده ) چیست ؟فلنچ ها (flange) یکی ا..

0تومان

فلنج دنده ای (رزوه ای)

فلنج دنده ای (رزوه ای)

فلنج دنده ای , فلنج رزوه ای , فلنج رزوه دارفلنج رزوه ای ( Threaded flanges ) یکی از انواع ..

0تومان

برچسب ها: فلنج راكتی, فلنج راكتی كربن استيل, فلنج راكتی استنلس استيل, فلنج, فلنج راكتی, انواع فلنج راكتی, ساخت فلنج راكتی, تولید فلنج راكتی, سفارش فلنج راكتی, فلنج راكتی كربن استيل, فلنج راكتی استنلس استيل, فلنج راكتی 300, فلنج راكتی 150, فلنج راكتی 400, فلنج راكتی كلاس 600, فلنج راكتی 9٠٠, فلنج راكتی ١٥٠٠, فلنج راكتی ٣٠٠٠, فلنج راكتی ٥٠٠٠, فلنج راكتی PN16, فلنج راكتی رينگی RTJ flange, فلنج, راكتی, فلنج راكتی واشری, ريس فيس RF, كربن استيل, steel, استنلس استيل, RTJ, قیمت فلنج راكتی, نمایندگی فلنج راكتی, فروش فلنج راكتی, Spades and Ring Spacers flange